to obecnie hit wśród zabiegów estetycznych. Do najpopularniejszych preparatów z kategorii stymulatorów tkankowych należą Karisma, Nucleofill czy Profhilo. Są to obecnie jedne z najczęściej stosowanych stymulatorów tkankowych. Dają one naturalne efekty poprawy jędrności skóry. Stymulatory tkankowe wpływają na poprawę jakości kolagenu i elastyny. Dzięki stymulacji komórek skóry wpływają na wzrost syntezy włókien kolagenu i elastyny. Poprzez stymulacje włókien kolagenu i elastyny stymulatory prowadzą do odbudowy struktury skóry. W związku z tym stosuje się je w celu poprawy jędrności gęstości oraz jakości skóry.
Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.
Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie:
- polinukleotydy,
- polikaprolakton,
- hydroksyapatyt wapnia,
- kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu.
Zabiegi w obrębie twarzy z zastosowaniem tych substancji aktywnych przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry.
Nasza rada: przed zabiegiem zalecamy dodatkowa suplementację witaminą C, ponieważ pobudza ona dodatkowo produkcje kolagenu zainicjowaną podaniem stymulatora tkankowego.
Przeciwwskazania do zabiegu stymulatory tkankowe:
- opryszczka,
- niewyrównana cukrzyca,
- ciąża i karmienie piersią,
- leki przeciwzakrzepowe,
- uczulenie na składnik mezoterapii,
- bardzo płytko unaczyniona skóra – ryzyko dużej ilości siniaków.